Komik Tren oyunları

Komik oyunlar çocuklar kolay onlarlar. Komik oyunlar çocukları mutlu ettiği gözle görülür. Çocuklar gülmeyi eğlenmeyi çok severler. Bilgisayar başında bunu oynayan çocukların kahkahası etrafındaki insanları da güldürür. Çocuklar mutlu olurlar. Çocuklarınız gülsün, mutlu olsun istemez misiniz? Bu tür oyunlar çocukların yaratıcılıklarını geliştir. Oyunu oynadıktan sonra günlük yaşamında oyundaki karakteri taklit edip eğlenirler. Taklit yetenekleri gelişir.

Çocuklar kendilerini güldüren şeyleri sevdikleri için bu oyunları da çok severler. Gülmeyi kim sevmez ki? Etrafına bu oyunlarda nasıl güldüğünü oyunların çok komik olduğu anlatır dururlar. Bu oyunlarda çok eğlendiklerini gösterir. Çocuklar eğlenmeyi, gülmeyi sevdikleri kadar başka hiçbir şeyin sevmezler.

Özellikle 3-6 yaş arası çocuklar sevmedikleri, istemedikleri şeyler yaptırmak çok zordur.  Ama sevdikler ve istedikleri şeyleri ise daha büyükleri söylemeden yapmaya çalışırlar. Bu yüzden çocuk bu tren oyunu oynadıkça bilgisayardan kalkmak istemeyecek ve kimseyi rahatsız etmeyecek. Oyuna dalınca yardım istemeyip kendi işini kendilerini görürler. Çocuklar bu oyunları izlemeyi bile çok severler. Bir an önce oynamak için sabırsızlanırlar. Heyecan için oynarlar. Çıkan karakterleri çok beğenirler.  Karakterlerin kendine özgü sözleri çocuklar söylemeye çalışır yapabilirlerse çok sevinirler. Başarılı olduğu bilmek çocuklara her zaman iyi gelmiştir. Günü güzel geçen, gülen, mutlu olan çocuklar uykularını bile huzurla uyurlar. Çocuklar günlük hayatları kolay, huzurlu geçirirler. Mutlu olmak çocukların en sevdiği şeydir. Çocukları mutlu edelim mi?

Bir Cevap Yazın